Dzień Drzewa

29 Kwietnia 2021
Dzień Drzewa

W czwartek 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi, z tej okazji w grupie Smerfy i Biedronki obchodzony był Dzień Drzewa. Dzieci uczciły to święto  w sposób wyjątkowy! Ubrane na zielono uczestniczyły w zajęciach i zabawach, których celem było zwiększenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie dzieci  do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.   Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również jakie wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. Nie zabrakło wesołych konkurencji, śpiewu oraz zagadek przyrodniczych.  Dzieci mogły m.in. przejść po przyrodniczym torze przeszkód, który składał się z liści, szyszek, kasztanów kory drzewa oraz liści. Podsumowaniem zajęć była wspólnie wykonana piękna praca plastyczna, gdzie głównym tematem było drzewo. Przedszkolaki złożyły ślubowanie, w którym obiecały, że będą dbać o drzewa i szanować je. Brawo Mali Przyjaciele Przyrody! Był to wspaniały, niezapomniany dzień.

Weronika Hejmej

Weronika Brzoza