Strona główna/Aktualności/Dzień Dziecka w Indiańskiej Wiosce

Dzień Dziecka w Indiańskiej Wiosce

1 Czerwca 2021
Dzień Dziecka w Indiańskiej Wiosce

1 czerwca w słoneczny wtorek z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole zmieniło się w „Indiańską Wioskę”. W tym dniu dzieci poznały indiańskie zwyczaje, ich charakterystyczne przedmioty i wzbogaciły słownictwo o nowe słowa takie jak np. „amulet”, „totem” czy „tipi”. Odczytaliśmy list od Wodza Plemienia, który oczekiwał od nas wykonania kilku zadań. Dzieci z radością sprostały każdemu z nich, m.in. wywoływały deszcz, odczytywały znaki dymne, uczestniczyły w polowaniu na „bizona” oraz samodzielnie wykonywały indiańskie amulety czy indiańskie stroje. Jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka oraz malowanie twarzy. Na zakończenie odbyła się uroczysta ceremonia nadania indiańskiego imienia oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć w tipi. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie. Było wiele śmiechu i radości. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych małych „Indian”.

Anna Oślizło
Marzena Hejmej