Strona główna/Aktualności/Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

17 Września 2020
Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy

W minionych dniach nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy bez wyjątku byli ubrani w kropkowe akcenty. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to za święto. Uważnie obejrzały film, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich dzieci. W tym dniu, również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", na skrzydełkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wspólnie bawiły się przy muzyce, tańczyły szukając swojej kropki, goniły kropkowego berka, kręciły twistera, wykonywały kropkowane prace plastyczne! To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Agnieszka Kubica