Dzień Ziemi

29 Kwietnia 2021
Dzień Ziemi

Corocznie, 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. Jest to najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ekologicznie, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto. Dzieci z grupy Misie i Motylki przyszły do przedszkola ubrane na zielono aby uczestniczyć w zajęciach związanych z Międzynarodowym Dniem Ziemi. Dzieci oglądały film i uczestniczyły w ekologicznych zajęciach, na których dowiedziały się jak segregować śmieci i dlaczego, jak chronić nasze lasy, zwierzęta i rośliny. Rozmawialiśmy o tym co robić aby nasza planeta była zawsze uśmiechnięta. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem w praktyczny sposób wykorzystywały swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich worków. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Dzień ten był wypełniony również zabawami ruchowymi i plastycznymi nawiązującymi do tematu zajęć. To był dzień pełen wrażeń.

Sonia Szkatuła

Michalina Skatuła