Strona główna/Aktualności/Informacja dla rodziców przedszkolaków

Informacja dla rodziców przedszkolaków

5 Maja 2020

Szanowni Rodzice!

Pragnę poinformować o aktualnej sytuacji placówek wychowania przedszkolnego na terenie gminy Godów.
Decyzją Rządu RP 6 maja br. mogą zostać otwarte m.in. przedszkola. Ostateczną decyzję o ich otwarciu rządzący pozostawili organowi prowadzącemu.

W dniu wczorajszym, tj. 5 maja br. odbyłem spotkanie z dyrektorami placówek wychowania przedszkolnego. Na moją prośbę dyrektorzy dokonali wstępnego rozeznania wśród Was Rodziców odnośnie zapotrzebowania na objęcie dzieci opieką w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Z przekazanych danych wynika, iż większość rodziców wyraża wolę pozostawienia dzieci w domach głównie w obawie o zdrowie swoich najbliższych i członków rodzin. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż sytuacja epidemiczna w regionie niestety zmienia się dosyć znacząco ze względu na pojawiające się ogniska zakaźne, np. kopalnie.

Przedszkola nie mogą i nie będą funkcjonowały w taki sposób jak przed epidemią. Jeśli to będzie możliwe, opiekę będziemy się starali zabezpieczyć w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu - w pracowników systemu ochrony zdrowia, służbach mundurowych, pracowników handlu.

Placówki muszą zostać odpowiednio przygotowane - ponownie zdezynfekowane i poddane ozonowaniu, niektóre zabawki muszą być usunięte, a magazyny żywności muszą być uzupełnione. Będziemy musieli przygotować podział opieki na grupy w taki sposób, aby zapewnić najlepsze warunki bezpieczeństwa dzieciom i nauczycielom, a także Wam.

Nie jesteśmy w stanie z pełną odpowiedzialnością wznowić zajęć w przedszkolach wcześniej. Czas jest nam nie tylko niezbędny, by przygotować placówki dla Waszych dzieci, ale by zapewnić jak największe prawdopodobieństwo, że będą one tam całkowicie bezpiecznie.
Województwo śląskie ma jedno z najwyższych wskaźników zachorowań COVID-19 w Polsce. Rozwój sytuacji epidemicznej na naszym terenie zmusza do zachowania szczególnej ostrożności i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i ich rodzinom.

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, bezpieczeństwo Waszych rodzin i najbliższych oraz pracowników przedszkoli, ich rodzin, mając również na uwadze Wasze potrzeby i troski, przymierzamy się do otwarcia placówek wychowania przedszkolnego z dniem 25 maja br.
W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej lub decyzji rodziców mogą zostać podjęte inne decyzje odnośnie funkcjonowania przedszkoli gminnych.

O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować. Życzę wszystkim dużo zdrowia i uważajcie na siebie.


Wójt Gminy Godów
Mariusz Adamczyk

do góry