Strona główna/Aktualności/"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać…" - spotkanie z Pawłem Pieczką /Spotkanie z Pawłem Pieczką

7 Marca 2020

W dniu 05. 03. 2020r.  grupę „Biedronki” oraz „Mądre sówki” odwiedził niezwykły gość - Paweł Pieczka z Godowa. Paweł jest studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie zgłębia wiedzę na temat projektowania dróg. Jak sam mówi, od dziecka interesuje się piłką nożną oraz kolarstwem. Uwielbia podróże, podczas których rower jest jego podstawowym środkiem transportu. Kolekcjonuje breloczki, które przywozi z każdego odwiedzonego kraju. W 2017r. Paweł zajął drugie miejsce w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski. Dystans 3142 km pokonał w 8 dni i 5 h. Jest także organizatorem jednego z najtrudniejszych maratonów w Polsce - Tour de Silesia. Znany jest także ze swojego bloga „Rajzy w nieznane”. Sportowiec z Godowa, mimo młodego wieku, ma na liczniku tysiące przejechanych kilometrów. Na rowerze zwiedził już większość krajów w Europie: Portugalię,  Hiszpanię, Francję, Alpy, Bałkany oraz Skandynawię. W 2018 r. przemierzył ponad 11 500 km rowerem z Godowa, przez Rosję do Irkucka, a następnie autostopem do Władywostoku. Zajęło mu to 5 miesięcy. A tak o swojej podróży na Syberię mówił przedszkolakom sam Paweł : „Plan na moją podróż był prosty - rowerem dojechać z mojego rodzinnego Godowa nad jezioro Bajkał. A jak starczy czasu oraz sił, to jeszcze ciut dalej! Po zamknięciu roku na uczelni oraz dopięciu ostatnich szczegółów wyjazdu, w końcu nadszedł ten dzień. 19 lipiec 2018 r. Czas ruszać! Ruszać w nieznane! Paweł zdradził też dzieciom jakie jest jego motto życiowe:  “Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać…”. Piękne, nieprawdaż? Spotkanie z Pawłem na długo pozostanie w pamięci całego przedszkola. Naszemu podróżnikowi bardzo dziękujemy za odwiedziny i życzymy wytrwałości oraz sił do tego, aby dalej rozwijać swoją pasję i zwyciężać w kolejnych wyścigach!!!