Kraina odwagi

25 Maja 2021
Kraina odwagi

W maju grupy „Żabki” i „Żyrafki” zrealizowały ostatni moduł projektu edukacyjnego „Emocje”, wspierającego rozwój emocjonalny i społeczny pt. „Odwaga”. Dzieci zapoznały się z pojęciem „odwaga”, oraz oswajały strachy i to, czego się boimy. Obejrzeliśmy bajkę pt. „Strażak sam i bohaterowie burzy”, rozmawialiśmy o tym, czy warto być odważnym. Przy piosence „Honor i odwaga” dowiedzieliśmy się o czym należy pamiętać kierując się honorem i odwagą. Przedszkolaki poznały super bohaterów tj. Batmana, Supermena, Zorro i ich super moce. Podczas opowiadania pt. „Odwagi zajączku”, nauczyliśmy się, że przełamywanie własnych lęków i barier zależy tylko od nas, wystarczy tylko uwierzyć w siebie. Na zakończenie każdy z nas narysował siebie jako super bohatera. Podczas całego projektu bardzo dużo się nauczyliśmy, a przy tym świetnie się bawiliśmy.

Anna Sokołowska

Agnieszka Kubica