Strona główna/Aktualności/Miganie jest w nas/Migamy w przedszkolu

Miganie jest w nas

7 Marca 2020
Miganie jest w nas

Ostatnie dni umiliły nam zajęcia z Panią Moniką  - czyli nauka języka migowego na wesoło!!! Cykliczne zajęcia z języka migowego nie tylko są uwielbiane przez dzieci, ale także przynoszą im wiele korzyści rozwojowych. Dzieci dobrze znają znaki takie jak: dzień dobry, do widzenia, proszę, przepraszam, dziękuję. Bez problemu pokazują już między sobą: mama, tata, brat, siostra, chłopiec, dziewczynka i wiele innych. Wspaniałym pomysłem okazało się przedstawienie nazw zwierząt i kolorów, które dzieci równie szybko przyswoiły. Pozwoliło to na przeprowadzenie wielu ciekawych zabaw. Tym razem poznawaliśmy znaki przedstawiające różne pojazdy oraz uczyliśmy się pokazywania zwrotów „lubię”, „nie lubię”, które również zostały szybko zapamiętane. Dzieci uczestniczą w zajęciach z wielką radością i z chęcią. Same inicjują powtarzanie gestów w trakcie spontanicznych zabaw w przedszkolu. Jednak największym sukcesem jest  żywe zainteresowanie się językiem migowym i domaganie się kolejnych porcji znaków. Co ciekawe niektóre dzieci zaraziły swoim entuzjazmem rodziców i w domu urządzają swój własny pokaz języka migowego.

Anna Sokołowska

Agnieszka Stabla