Strona główna/Aktualności/Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

28 Maja 2021
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
W naszym przedszkolu do realizacji programu włączyły się wszystkie grupy wiekowe, które realizowały tematy z zakresu wychowania ekologicznego.
Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie ich do ruchu już od najmłodszych lat.
W ramach realizacji programu, dzieci poznały zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyły się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznały podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.
Materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę. Nasze przedszkole uczestnicząc w programie nabyło prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”. Do zobaczenia w kolejnej edycji.

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz