Strona główna/Aktualności/Rosyjski tydzień w przedszkolu/Rosyjski tydzień

Rosyjski tydzień w przedszkolu

24 Lutego 2020
Rosyjski tydzień w przedszkolu

W ubiegłym tygodniu  dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Mądre sówki” realizowały kolejny blok tematyczny z projektu „Przedszkolaka podróże po Europie”. Dzieci  zaznajomiły się bliżej z bardzo ciekawym krajem, jakim jest Rosja.

Realizację tematyki rozpoczęto przekazaniem podstawowych wiadomości o Rosji. Przedszkolaki poznały położenie, stolicę, flagę, hymn, obejrzały ilustracje przedstawiające najciekawsze budowle Moskwy oraz zabytki tego kraju. Następnie dzieci  wykonały rosyjską flagę wybraną przez siebie techniką plastyczną.  Te prace wzbogaciły dekoracje pomieszczeń przedszkolnych. W ciągu kolejnych dni dzieci poznały treść wielu rosyjskich bajek, najpopularniejsze - "Wilk i zając”, "Bajka o rybaku i złotej rybce”. Poznały również postać Jurija Gagarina i  Walentyny Tierieszkowej. Dowiedziały się o pierwszym psie - „Łajce” wysłanym w przestworza. Ukoronowaniem tygodnia rosyjskiego była wizyta pani Aurelii Tomas- emerytowanej nauczycielki języka rosyjskiego. Pani Aurelia w bardzo ciekawy sposób udzieliła przedszkolakom krótkiej lekcji języka rosyjskiego oraz opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących Rosji. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawki przyniesione przez panią Aurelię. Dzieciom najbardziej spodobały się   „Matrioszki”, oraz „Wańka- wstańka”.  Na zakończenie naszego spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę w języku rosyjskim  pt: „Zawsze niech będzie słońce”.  Pani Aurelii serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

Podróż do największego kraju świata okazała się ciekawym przeżyciem. Życzymy sobie kolejnych, tak ciekawych podróży. 3 marca czeka nas spotkanie z Pawłem Pieczką, który opowie nam o swojej podróży rowerem na Syberię. Nie możemy się już doczekać!

Rosyjski tydzień

Rosyjski tydzień u "Biedronek" i "Mądrych Sówek"