Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach
Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://pp-golkowice.godow.pl.
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych. Obecność widocznego focusa podczas sterowania klawiaturą. Możliwość przejścia do wskazanej sekcji za pomocą mechanizmu sterowania klawiaturą, uruchamiane w pierwszej kolejności pod klawiszem tabulacji (Tabulator) po odświeżeniu strony. Pozwala na szybkie przejście do następujących sekcji strony:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jolanta Pękała, przedszkole@ppgolkowice.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 32 472 70 42. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Opis dostępności wejścia do budynku
Główne wejście do budynku znajduje się od strony wjazdu na teren przedszkola. Dodatkowe wejścia znajdują się z boku od strony południowej, po prawej stronie od wejścia głównego oraz z tyłu budynku od strony północnej. Do głównych drzwi wejściowych prowadzi szeroki podjazd. Do wejść prowadzą pochylnie.
Opis dostępności pomieszczeń, korytarzy, schodów i wind
Budynek jest jednokondygnacyjny, parterowy. Wszystkie pomieszczenia - hol, szatnia, sale dydaktyczne, pomieszczenia biurowe i prowadzące do nich korytarze znajdują się na parterze. Przestrzeń komunikacyjna budynku wolna jest od barier poziomych. Budynek nie posiada schodów oraz windy. W holu znajduje się ogólnodostępna toaleta.
Opis dostosowań
Ogólnodostępna toaleta w holu dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w system przywoławczy. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Breille'a, systemu FM. Brak oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych
Przed budynkiem przy głównym wejściu od strony południowej znajduje się parking z wydzielonymi miejscami - 22 miejsca. Przy wejściu z boku budynku od strony południowej znajduje się wydzielony parking dla osób niepełnosprawnych - 4 miejsca parkingowe. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się z boku budynku od strony zachodniej - 10 miejsc.
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu. Osoby słabosłyszące/niesłyszące obsługiwane są w języku migowym po uprzednim powiadomieniu i umówieniu wizyty w sekretariacie Przedszkola Publicznego w Gołkowicach ul. Piotrowicka 3A, gdzie pomocy w tłumaczeniu udzieli przeszkolony pracownik. Zgłoszenia można dokonywać poprzez kontakt e-mail, telefoniczny bądź drogą pocztową.
W naszym przedszkolu nie zapewniamy dostępności tłumacza języka migowego za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.
W budynkach nie ma pętli indukcyjnych.
Informacja o przedszkolu przygotowana w formacie łatwym do czytania i rozumienia (tzw. ETR) dostępna jest pod adresem ETR - tekst łatwy do czytania.