Strona główna/Aktualności/ Wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach „Podwodny Świat Królowej Aby”

Wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach „Podwodny Świat Królowej Aby”

22 Maja 2024
  Wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach „Podwodny Świat Królowej Aby”

W dniach 17, 20 i 22 maja 2024 r. wszystkie grupy starszaków wybrały się na wycieczkę autokarową do Katowickiej Bajki Pana Kleksa. W tych dniach dzieci przeżyły niesamowitą przygodę w przestrzeni edukacyjnej Podwodnego Świata Królowej Aby. W tej podwodnej przestrzeni czekało na dzieci 13 multimedialnych stanowisk, poświęconych tematyce ekologicznej i ochrony świata przed katastrofą klimatyczną. Poprzez gry i zabawy Przedszkolaki zapoznały się z problemem zaśmiecania obszarów morskich plastikiem pochodzącym z ich codziennego otoczenia. Dodatkowo odkryli najbardziej zagrożone gatunki wodnych stworzeń i zdobyli wiedzę, jak można je chronić. Przedszkolaki używali machinarium pozwalającego poznać w prosty sposób zasady fizyki, korzystali ze ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, torów przeszkód i peryskopów. To była dla wszystkich wielka frajda!
 Całość wycieczki zwieńczyły warsztaty ekologiczne, gdzie Nasze Przedszkolaki przygotowały, rybki które przywieźli ze sobą do domu. To był dosłownie bajeczny dzień. Po zakończeniu warsztatów wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o Podwodnym Świecie Królowej Aby towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do przedszkola. Z pewnością ta wyjątkowa przygoda pozostanie w naszej pamięci na długo, jako jedna z tych, która dostarczyła nam wiele uśmiechu i radości…….

Weronika Hejmej

Wycieczka