Strona główna/O Przedszkolu

O Przedszkolu

Przedszkole Publiczne w Gołkowicach mieści się na ulicy Piotrowickiej 3a, jest przedszkolem 8 oddziałowym. Do naszej placówki uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nasze przedszkole jest bezpiecznym miejscem gdzie pozwalamy naszym dzieciom na radosne i twórcze bycie sobą.
Dbamy o to, aby dzieci czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe.
Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby dzieci i rodziców. Ciepła, radosna atmosfera, uśmiechnięty, życzliwy i wykwalifikowany personel to nasze atuty. Mamy świadomość, że każde dziecko jest niepowtarzalne i rozwija się we własnym tempie. Dlatego zapewniamy takie warunki i atmosferę, które zaspakajają ich indywidualne potrzeby wczesnej edukacji.
Pomagamy rozwinąć ich możliwości pozwalające sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzieci muszą mieć jak najwięcej możliwości widzenia i odkrywania wszystkiego, co je otacza. Tego rodzaju doświadczenia kształtują rozwój umysłowy dziecka w wieku przedszkolnym.
Dążymy do ukazania dzieciom ich mocnych stron i możliwości osiągania sukcesów, ale i radzenia sobie z porażkami. Wprowadzamy dzieci w świat wartości ogólnoludzkich takich jak: dobro, miłość, przyjaźń, prawda, piękno.
Przykładając wielką wagę do kultywowania tradycji rodzinnych, dążymy do kształtowania poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, środowiska lokalnego, regionu i kraju.