Strona główna/Aktualności/Czytanie bajek w języku polskim i ukraińskim

Czytanie bajek w języku polskim i ukraińskim

19 Grudnia 2022
Czytanie bajek w języku polskim i ukraińskim

Dzieci uwielbiają bajki, dzięki nim mogą przenieść się choć na chwilę w piękny, baśniowy, bezpieczny świat. Do Polski przybyło wiele ukraińskich rodzin z dziećmi, które uciekały przed wojenną zawieruchą. Trzeba zrobić wszystko, by oderwać je od trudnych wspomnień i przeżyć. Czytanie dzieciom bajek jest nie tylko przyjemną czynnością, ale także zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. W naszym przedszkolu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła Pani Ina mama Oleksiego z grupy Misie, która zgłosiła się na ochotnika do czytania bajek. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały bajki pt: Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!” w języku ukraińskim, a także oglądały kolorowe ilustracje. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać również bajkę w języku polskim pt. Kicia Kocia mówi: „Dzień dobry!” - czytaną przez Panią Agnieszkę mamę Kasi z grupy Misie. Dla dzieci ukraińskich, które gościmy w naszym przedszkolu był to miły gest skierowany w stronę naszych najmłodszych sąsiadów, by umilić im pobyt w obcym miejscu i pomóc zapomnieć o tęsknocie za domem. Również dzieci z naszego przedszkola miały okazję wysłuchać bajki w innym języku, była to dla nich duża atrakcja. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie.

Sonia Szkatuła