Strona główna/Aktualności/Dzień Babci i Dziadka

16 Stycznia 2023

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre, dlatego dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń ćwiczyły wiersze, piosenki oraz tańce na tą uroczystość. Dzieci z grupy „Misie” i „Motylki”, zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystość z tej okazji, każda grupa w inny dzień.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale wystąpiły przed bliskimi oraz podarowały Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Serdecznie dziękujemy:

• Mamie Hanny z grupy „Misie” za inicjatywę i pracę przy uszyciu pięknych strojów (spódniczek, opasek i chust) dla dziewczynek.
  • Rodzicom Dominiki z grupy „Motylki” za ufundowanie akcesoriów potrzebnych do tańca przedszkolaków.
  • Radzie Rodziców za zakup strojów dla grup „Misie” i „Motylki”.
  • Rodzicom za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Sonia Szkatuła
Marta Tomas