Dzień Dyni

31 Października 2023
Dzień Dyni

Dzień Dyni to doskonała okazja na połączenie edukacji, kreatywności i zabawy w jedno. Przekonały się o tym nasze przedszkolaki z grupy „Misie” i „Motylki” biorąc udział w różnego typu aktywnościach w tym dniu. Poznały cykl rozwoju dyni, jej odmiany, a także potrawy z dynią w roli głównej. Dzieci z ciekawością uczestniczyły w zabawach matematycznych - „Dyniowe kodowanie”, liczenie pestek, szukanie drugiej połówki. Stworzyły własne dynie wykorzystując różne techniki plastyczne. Nie zabrakło również elementów edukacji językowej, czyli zapoznanie z tradycją halloween obchodzoną w krajach anglojęzycznych. Była zabawa w „pass the pumpkin”, „memory game”, stworzenie „Jack-o’ lantern, piosenka „5 little pumpkin”. Na sam koniec nie można było zapomnieć o znanym wszystkim - „Trick or treat” - Cukierek albo psikus! To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Michalina Skatuła