Dzień Jeża

26 Października 2023
Dzień Jeża

Dzień Jeża w przedszkolu to świetna okazja, by uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. Nasze przedszkolaki z grup: „Biedronki”, „Kotki” i „Pszczółki” świętowały ten dzień i miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci śpiewały piosenkę o jeżyku, oglądały film edukacyjny „Czy wiesz, że jeż”, rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach ruchowych: „Na dywanie siedzi jeż”, „Jeżyk”, układały w grupach „Jeżowe puzzle”, „Karmiły jeże”, „Liczyły z jeżem”. Dzieci wykonały również prace plastyczne, które ozdobiły szatnię. Ten dzień przyniósł wiele radości.

Agnieszka Kubica
Marta Tomas