Dzień Kropki

19 Września 2022
Dzień Kropki

Międzynarodowy „Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu. Jest to dzień odwagi i zabawy. W tym Dniu w grupach Starszaków świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia staramy się, aby każdy przedszkolak uwierzył w swoje możliwości i nie bał się podejmować działań. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i" , kropkach biedronki, zdobią kapelusz muchomora. Tego dna dzieci brały udział w wielu kreatywnych zabawach z kropką w roli głównej. Były zabawy ruchowe, tańce z kropką, zadania matematyczne, oraz wyczarowaliśmy fantazyjne kropkowe dzieła sztuki. Było kolorowo, kropkowo i radośnie!!

Weronika Hejmej
Weronika Brzoza