Strona główna/Aktualności/Dzień Marzyciela

Dzień Marzyciela

10 Września 2021
Dzień Marzyciela

W tym tygodniu w czwartek i piątek dzieci z grupy „Smerfy" oraz „Biedronki” obchodziły Dzień Marzyciela. Wszystkie zajęcia podporządkowane były temu nietypowemu świętu. Dzieci poznały wiersz „Marzenia” H. Niewiadomskiej oraz „Dyzio marzyciel” J. Tuwima. Przedszkolaki rozmawiały o tym, co to są marzenia, kto to jest marzyciel, a także dyskutowały o tym, czy marzenia są łatwe czy trudne w realizacji. W tym dniu nasze przedszkolaki chodziły z głowami w chmurach niczym Dyzio Marzyciel z utworu Juliana Tuwima. Mogliśmy wspólnie marzyć i bujać w obłokach. Posypani magicznym pyłem wędrowaliśmy po Magicznej Krainie. Dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o swoich marzeniach oraz z ogromną chęcią rysowały swoje największe marzenia. Był czas na wspólne tańce, zabawy przy piosenkach o marzeniach. Dzień ten stał się okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności, a także był okazją do dobrej zabawy. Dzień Marzyciela, czyli jakże wyjątkowy i niezwykły dzień….. Życzymy wszystkim spełnienia marzeń, tych dużych i tych małych!!

Weronika Hejmej