Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

19 Września 2021
Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2021 roku  w naszym przedszkolu dzieci obchodziły  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Potem miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że większość z nich ma inny talent, że posiadają różne umiejętności. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Wszystkie podejmowane aktywności w tym dniu miały na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i twórczości, a tematem przewodnim oczywiście była kropka. Było kolorowo i radośnie.

Marta Tomas