Strona główna/Aktualności/Oszczędzaj wodę! Dbaj o kanalizację!

Oszczędzaj wodę! Dbaj o kanalizację!

12 Stycznia 2022
Oszczędzaj wodę! Dbaj o kanalizację!

W bieżącym tygodniu w grupach dzieci 6-letnich zostały przeprowadzone zajęcia na temat oszczędzania wody w codziennych rutynowych czynnościach oraz o dbaniu o kanalizację sanitarną. Prowadzona akcja jest nawiązaniem do kampanii „Toaleta to nie śmietnik” organizowanej przez Stowarzyszenie Wodociągów Województwa Śląskiego. Założeniem akcji edukacyjnej jest podkreślenie korzyści dla środowiska naturalnego związanych ze świadomym korzystaniem z sieci kanalizacyjnej.
Podczas zajęć dzieci z zapartym tchem obejrzały spektakl teatralny pod tytułem „Niezwykła przygoda psa Kropelki”, opowiadający historię szczeniaka który przez działanie człowieka trafia do kanalizacji. Przedszkolaki bardzo przejęły się jego losem. Dzieci klasyfikowały odpady, dowiedziały się czego nie wolno wrzucać do kanalizacji oraz jak możemy lepiej zadbać o zasoby naturalne czystej wody, świetnie poradziły sobie z zagadkami dźwiękowymi. Na zakończenie pracowitych zajęć każde dziecko narysowało własną pracę inspirowaną spektaklem o Kropelce.
To był bardzo pouczający dzień.

Agnieszka Kubica
Agnieszka Stabla