Strona główna/Aktualności/Wizyta leśniczych w przedszkolu

Wizyta leśniczych w przedszkolu

24 Listopada 2023
Wizyta leśniczych w przedszkolu

Dnia 23 listopada 2023 r. przedszkolaków z grup: „Misie”, „Motylki”, „Biedronki”, „Kotki” oraz „Pszczółki” odwiedzili niezwykli goście: pan leśniczy Kazimierz Szweda oraz pan leśniczy Arkadiusz Zając. Na początku spotkania pan Kazimierz zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Podczas spotkania panowie zadawali przedszkolakom wiele pytań i zagadek, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody, która umożliwiła poznanie pracy leśniczego, lepsze poznanie zwierząt naszych lasów, a także uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury.

Sonia Szkatuła

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania