Strona główna/Aktualności/Zajęcia zooanimacyjne z elementami dogoterapii

Zajęcia zooanimacyjne z elementami dogoterapii

18 Maja 2023
Zajęcia zooanimacyjne z elementami dogoterapii

W miesiącu maju mamy zaszczyt kilkakrotnie gościć w naszym przedszkolu niezwykłych gości: Panią Monikę Jaszczur - Szymoszek oraz jej towarzyszkę Lilę (pies rasy Seter szkocki Gordon). Pani Monika prowadzi zajęcia edukacyjne z udziałem psa, na których poruszała wiele ważnych tematów i przez zabawę uczy dzieci poprawnego traktowania zwierząt, jak i podstawowej wiedzy o nich. Celem zajęć jest nauka bezpiecznego zachowania przy psach. Dodatkowo przedszkolaki nauczą się odczytywania emocji oraz zachowań psa. Taka wiedza pomoże dzieciom uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z obcymi psami. Najważniejszym jednak aspektem spotkania będzie nauka cierpliwości oraz szacunku dla zwierząt.
W tym tygodniu zajęcia odbyły się w grupie dzieci najmłodszych. Obecność psa na zajęciach wyzwoliła w dzieciach spontaniczną radość i otwartość względem otoczenia. Podczas spotkania Żabki i Elfiki osobiście doświadczyli łagodności psa, który nie tylko cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, ale przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Zajęcia dały dzieciom dużo radości, były dla nich także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej niż rytmiczne głaskanie psa, słuchanie jego oddechu, czy lizanie w otwartą dłoń podczas karmienia.
Serdecznie dziękujemy Pani Monice za ciekawe zajęcia.

Anna Sokołowska