Strona główna/Aktualności/Akcja „Szkoła pamięta”

Akcja „Szkoła pamięta”

9 Listopada 2021
Akcja „Szkoła pamięta”

W tym roku nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Szkoła pamięta”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. W tym celu przedszkolaki zapoznały się z historią ludzi, którzy poświęcili swoje życie, aby ratować nasz kraj. Spacer pod pomnik upamiętniający poległych za wolność był uwieńczeniem akcji. W ciszy uczciliśmy pamięć gołkowian i zapaliliśmy znicze na grobach bohaterów.

Anna Sokołowska

Kategoria: powiązane pliki [1]