Strona główna/Aktualności/Akcja Wirusoochrona

Akcja Wirusoochrona

21 Marca 2022
Akcja Wirusoochrona

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt.: Wirusoochrona, zorganizowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Katowicach. Podczas zajęć #lekcjaHIGIENY realizowane były następujące zagadnienia:

1. Prawidłowa higiena rąk;
  2. Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
  3. Podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
  4. Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

Przedszkolaki w trakcie zajęć podejmowały różnorodne działania. Pogłębiały swoją wiedzę podczas oglądania prezentacji multimedialnych, rozwiązywania zagadek i krzyżówek. Uczestniczyły w eksperymentach ukazujących przenoszenie wirusów oraz wykonały doświadczenie, które potwierdziło dzieciom skuteczność zwalczania wirusów podczas mycia rąk z użyciem mydła. Ochoczo śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej, a podsumowaniem zdobytej wiedzy o zasadach zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób było wykonanie ciekawych prac plastycznych.