Strona główna/Aktualności/Wyniki konkursu gwarowego Granie, skokanie bajtli, godanie

Wyniki konkursu gwarowego Granie, skokanie bajtli, godanie

17 Marca 2022
Wyniki konkursu gwarowego Granie, skokanie bajtli, godanie

I Wojewódzki Konkurs Gwary Śląskiej w Raciborzu
Granie, skokanie bajtli, godanie - pod takim hasłem 16.03.2022 r. został zorganizowany I Wojewódzki Konkurs Gwary Śląskiej w Raciborzu. W Zespole Szkół Ekonomicznych można było podziwiać występy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Zadaniem uczestników tego konkursu było zaprezentowanie w gwarze utworu: prozy lub poezji. I Wojewódzki Konkurs Gwary Śląskiej jest elementem projektu Godki Starej Ciotki, realizowanego przez uczennice raciborskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii. Miło nam poinformować, iż wychowanek naszego przedszkola także wziął udział w tym konkursie. Jan Holesz z grupy Biedronki zajął III miejsce w kategorii dzieci przedszkolnych. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Serdeczne podziękowania dla rodziców Janka za piękne przygotowanie go do występu !!!