Strona główna/Aktualności/Dzień Matematyki

Dzień Matematyki

10 Marca 2022
Dzień Matematyki

Ciekawą zabawą dla każdego smyka może być MATEMATYKA. Dowiedziały się o tym Żabki i Żyrafki, obchodząc w tym tygodniu, Światowy Dzień Matematyki. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.
Matematyką można się bawić, rozwijać różne umiejętności i poznawać otaczający świat. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne, ćwiczyły refleks. Przedszkolaki miały okazję zgłębić tajniki programowania, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Agnieszka Stabla
Agnieszka Kubica