Strona główna/Aktualności/Alpaki w przedszkolu

24 Października 2022
Alpaki w przedszkolu

KTO TO TAKI? TO ALPAKI!!
Kto to taki? - To alpaki! Kenny, Zefir i Tamagotchi tak nazywały się alpaki, które w dniach 18-19.10.2022 odwiedziły nasze przedszkole. Sam wygląd alpak wzbudzał u dzieci wielką sympatię, gdyż wyglądały jak żywe maskotki. Dzieci bardzo chętnie głaskały je, przytulały i karmiły. Dowiedzieliśmy się, że nasi goście to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze. Mogliśmy także je nakarmić suchymi liśćmi i marchewką. Bystre zwierzaki szukały smakołyków nawet na… głowach najodważniejszych przedszkolaków. Okazało się, że alpaki są bardzo łagodne i chętnie się uczą. Potrafią bawić się w chowanego, a także podziękować za smakołyki. Alpaki są bardzo towarzyskie i wzbudzają zainteresowanie wśród osób, które je spotykają. Kontakt z tymi zwierzętami powoduje wydzielanie się endorfin, które rozluźniają i uspakajają, a tym samym wpływają pozytywnie na stan zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Alpaki to przyjazne i łagodne zwierzęta. Ich uroczy wygląd sprawia, że przebywanie w ich otoczeniu bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie człowieka. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone futrzanymi gośćmi.

Weronika Hejmej
Marta Tomas