Strona główna/Aktualności/Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

20 Października 2022
Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia

14 października1926 roku w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści pt. Kubuś Puchatek. Z tej okazji już od kilku lat właśnie w tym dniu obchodzone są urodziny „Misia o małym rozumku”. Grupa Misie włączyła się w Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia - akcję, którą zapoczątkowała fundacja Cała Polska czyta dzieciom. Mając na uwadze, że czytanie to podstawa edukacji i wychowania, ponieważ jak udowodniły niejedne badania - uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę o świecie. Do tej akcji włączyli się rodzice naszych przedszkolaków. Grupę Misie odwiedziła mama Kasi, Pani Agnieszka Kurdziel, która przeczytała opowiadanie o misiu Puchatku. Urodziny Kubusia Puchatka to wydarzenie, które dla dzieci jest świętem radości. Miś Puchatek  podczas uroczystych obchodów zajmował zaszczytne miejsce. Odbyło się wiele różnych zabaw np. rysowanie portretu Kubusia, przekładanie wykałaczek z jednego miejsca w drugie „misiową łapką”, czyli wielką rękawicą kuchenną. Wzięliśmy także udział w zabawie ruchowej „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce i czekamy na kolejnych odważnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek lub wierszy dla dzieci.

Sonia Szkatuła

Michalina Skatuła