Strona główna/Aktualności/Dzieciaki Mleczaki czyli Biały Dzień w Przedszkolu

Dzieciaki Mleczaki czyli Biały Dzień w Przedszkolu

6 Marca 2022
Dzieciaki Mleczaki czyli Biały Dzień w Przedszkolu

Dzieciaki Mleczaki to edukacyjno - informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Celem projektu jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.  Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w tym projekcie. W ramach jego realizacji w grupach „Misie” i „Motylki” zorganizowano „Biały Dzień”, podczas którego przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę poprzez liczne zabawy kreatywne, taneczne, ruchowe, oraz plastyczne. „Biały Dzień” zaczęliśmy po śniadaniu od zabaw, których głównym tematem było właśnie mleko i jego właściwości. Dzieci obejrzały filmik, który opowiadał o tym skąd się bierze mleko, rozpoznawały i nazywały produkty powstające z niego, wskazywały zdrowe i niezdrowe produkty. Dzieci bawiły się w sklep - posługiwały się prawdziwymi produktami spożywczymi podczas zabawy, ale najbardziej wyczekiwanym działaniem było „dojenie” przesympatycznej krówki, która spokojnie czekała, aż wszystkie dzieci spróbują tej niełatwej czynności. Radości było dużo.

Sonia Szkatuła

Michalina Skatuła