Strona główna/Aktualności/Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

7 Marca 2022
Dzień Dinozaura

W dniu 02.03 oraz 04.03.2022 r. dzieci z grupy „Smerfy” oraz „Biedronki” obchodziły nietypowe święto - „Dzień Dinozaura”.
Tego dnia sale przedszkolne zamieniły się w ”jurajskie parki”, w których można było zobaczyć przyniesione przez dzieci: figurki dinozaurów oraz książki, encyklopedie i albumy o tych wymarłych zwierzętach.
Dzieci udały się w podróż do prehistorycznych czasów, a poprzez różne zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Przedszkolaki szukały dino-skamielin w piasku kinetycznym, malowały farbami figurki dinozaurów z masy solnej, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, dopasowywały ślady, odkrywały dinozaury zamrożone w jajkach. Na koniec dzieci otrzymały odznaki na pamiątkę tego wyjątkowego dnia, który zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Weronika Hejmej