Strona główna/Aktualności/Dzień Jabłka

11 Października 2021
Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

W dniu 6 października przedszkolaki z grupy „Misie” i „Motylki” świętowały „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Nie obyło się bez kształtowania pojęć matematycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Maluchy chętnie rozpoznawały i określały ich kształt, zapach, kolor, smak. Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe. Największą radość u dzieci wzbudziło lepienie z masy solnej jabłuszka. Na zakończenie dnia wysłuchały utworu J. Brzechwy pt. „Entliczek - Pentliczek”,     po czym zamieniły się w „robaczki” i chętnie pozowały do zdjęć w „jabłku”. Dzieci były zachwycone.

Sonia Szkatuła

Michalina Skatuła