Strona główna/Aktualności/Dzień Jabłka

3 Października 2022
Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące...

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy

i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dnia 29.09.2022r. grupa „Kotki” i „Pszczółki” świętowała Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach, zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wszystkie dzieci i panie tego dnia ubrane były na kolor czerwony. Grupy brały udział w konkurencjach zręcznościowych oraz zabawach ruchowych do piosenek o jabłuszkach. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, łączenie w pary. Największą atrakcją były zdjęcia w fotobudce jabłka. Dzieci ćwiczyły również sprawność manualną, kolorując jabłko wg kodu.

Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Marzena Hejmej

Anna Oślizło