Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

3 Października 2022
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022 w grupie "Motylki" obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania grupa "Motylki" rozpoczęła realizację programu czytelniczego pt: "Motylek w krainie baśni". Podczas realizacji autorskiego programu będą zapraszani chętni rodzice do czytania bajek dzieciom w czasie odpoczynku po obiedzie. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Kingi, pani Weronika Żeleszkiewicz - Tworus, która przeczytała dzieciom bajkę "Mała Syrenka". Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Serdecznie dziękujemy pani Weronice i czekamy na kolejnych odważnych rodziców lub członków rodzin do czytania bajek lub wierszy dla dzieci. Składamy serdeczne podziękowania za miło spędzony czas.

Marta Tomas