Strona główna/Aktualności/Dzień Ziemniaka

10 Października 2022
Dzień Ziemniaka

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

6 października w naszym przedszkolu grupy starszaków: „Motylki”, „Misie”, „Biedronki” oraz „Smerfy” obchodziły „Dzień Ziemniaka”.
Z okazji tego święta poznaliśmy historię ziemniaka oraz jego znaczenie w codziennej diecie. W tym dniu czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek z ziemniakiem w roli głównej. Zabawy z ziemniakami zaczęły się po śniadaniu, kiedy to starszaki tworzyły ziemniaczane „jeżyki” oraz „ludziki”. Następnie, impreza przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się gry i zabawy sportowe. Dzieci rzucały ziemniaki do kosza - biegnąc do niego slalomem, sadziły i zbierały ziemniaki. Uwieńczeniem tego dnia była degustacja ziemniaczanych potraw, takich jak: zupa- kartoflanka oraz łódeczki ziemniaczane. Bardzo dziękujemy paniom kucharkom za pyszny obiad!
„Dzień ziemniaka” - był dniem pełnym atrakcji i dobrej zabawy.

Weronika Hejmej