Dzień Kota

26 Lutego 2024
Dzień Kota

22 lutego w grupie Smerfy i Elfiki dzieci obchodziły Dzień Kota. Z tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Wysłuchały bajeczek o kocich bohaterach, naśladowały odgłosy i zachowanie kotów. Dzieci zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy", rozwiązywanie zagadek oraz konkursy. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Kotek”, którą zabrały do swoich domów. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Weronika Hejmej