Strona główna/Aktualności/Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

19 Marca 2024
Dzień Świętego Patryka

W piątek, 15 marca,  grupa Misie obchodziła Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne.  Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun,  który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Przedszkolaki podjęły próbę odszukania skarbu dzięki wskazówką Leprechauna. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy nasze słownictwo o nowe wyrazy w języku angielskim - rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Na zakończenie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był zielony zawrót głowy!

Michalina Skatuła