Strona główna/Aktualności/Spotkanie z hodowcami kotów

Spotkanie z hodowcami kotów

20 Marca 2024
Spotkanie z hodowcami kotów

19 Marca wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu. Tego dnia odwiedziła nas Pani Edyta i Pani Dorota z ciekawą propozycją zajęć terapeutycznych z elementami felinoterapii. Przedszkolaki miały możliwość doświadczenia pozytywnych wrażeń związanych z kontaktem z kotami rasy Ragdall. Felinoterapia to forma terapii kontaktowej, która opiera się na założeniu, że kontakt z kotem przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Dla naszych przedszkolaków była to zabawa i edukacja z udziałem mruczących terapeutów. Dzieci miały okazję posłuchać o kocich zwyczajach, obserwować zachowanie: Bysia, Prosiaczka, Misi oraz Zary. Dowiedziały się, jak należy się opiekować kotkami i jak je pielęgnować. Miło było się z nim spotkać- pogłaskać, przytulić, poobserwować ich kocie zachowania. Zajęcia felinoterapii wywarły na dzieciach znakomity wpływ. Bardzo dziękujemy za to ciekawe, wyzwalające dobre emocje spotkanie i zapraszamy ponownie.

Weronika Hejmej