Strona główna/Aktualności/Komunikat dyrektora Centrum e-Zdrowia - dot. aplikacji mojeIKP (Internetowe Konto Pacjenta)

2 Grudnia 2022

Szanowni Rodzice!

Działając na prośbę Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz dyrektora Centrum e-Zdrowia, przekazujemy komunikat Centrum e-zdrowia dot. udostępnienia dwóch bezpłatnych rozwiązań cyfrowych, które w znaczący sposób ułatwiają opiekę nad zdrowiem dzieci. Dzięki tym narzędziom  można załatwić szereg spraw zdrowotnych swoich dzieci online. Aplikacja zapewnia m.in. wygodny dostęp do e-recept i e-skierowań, ułatwia wykup leków i przypomina o ich zażywaniu, zapewnia dostęp do dokumentów dziecka. Pierwsze z nich to Internetowe Konto Pacjenta (IKP) w serwisie pacjent.gov.pl na ww. stronie jest informacja o funkcjonalnościach IKP, a także poradnik logowania się.
Drugie to aplikacja na telefon mojeIKP, która daje dostęp do szeregu funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub Apple Store. Sposób uruchomienia i logowania jest prosty, narzędzie jest intuicyjne i stale wzbogacane o nowe funkcjonalności.
Więcej wiadomości nt. korzystania z aplikacji mojeIKP: Informacja pierwsza pomoc w moje IKP.

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Informacja pierwsza pomoc w moje IKP.pdf 114.85KB pobierz Plik: Informacja pierwsza pomoc w moje IKP.pdf