Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Empatii

Międzynarodowy Dzień Empatii

2 Października 2024
Międzynarodowy Dzień Empatii

Dnia 2 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Empatii. Przedszkolaki dowiedziały się, że empatia to „umiejętność zobaczenia świata oczami drugiego człowieka - bez oceniania i stawiania gotowych rozwiązań”. Empatia to „pełne szacunku rozumienie tego, co w danym momencie doświadczają inni”. Symbolem empatii jest żyrafa - to zwierzę o największym sercu ze wszystkich ssaków lądowych, żyjącym w zgodzie z innymi zwierzętami.
W tym dniu dzieci aktywnie włączyły się do obchodów tego święta biorąc udział w zabawach integrujących grupę, rozwijających empatię i postawę życzliwości wobec innych oraz uczestniczyły w zabawach rozwijających umiejętność wczuwania się w stan emocjonalny drugiej osoby, obejrzały krótkie filmy dotyczące empatii. Dzięki zajęciom poprzez zabawę dzieci miały możliwość kształtowania umiejętności dostrzegania potrzeb innych osób i niesienia im pomocy.

Agnieszka Kubica