Strona główna/Aktualności/Dzień Marchewki

Dzień Marchewki

8 Października 2024
Dzień Marchewki

„ Będzie zdrowy każdy zuch, gdy marchewkę je za dwóch!”

W pierwszym tygodniu października grupa Motylki oraz grupa Sówki świętowały Dzień Marchewki. Cel był jeden…promowanie zdrowego odżywiania! Przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie w sali ubrane w kolorze pomarańczowym. Można było usłyszeć wiele ciekawostek o marchewce, a przy tym świetnie się bawić. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych - z marchewką w roli głównej. Było przygotowywanie soku, surówki i chrupanie surowej marchewki. Każda grupa wykonała pracę plastyczną związaną tematycznie z marchewką. Śmiechu i zabawy było co niemiara - ale o to chodziło, żeby ten dzień był wyjątkowy i inny niż wszystkie, taki marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Weronika Chwedoruk