Dzień Drzewa

16 Października 2024
Dzień Drzewa

Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci szacunku do świata przyrody. Dlatego 11 października, dzieci z grupy "Smerfy" obchodziły Dzień Drzewa. Była to okazja do zrozumienia znaczenia drzew w życiu człowieka i przyrody, oraz rozwijania postaw proekologicznych.
Dzieci poznały różne gatunki drzew, etapy wzrostu drzewa, budowę drzewa i bawiły się w zabawy matematyczne z wykorzystaniem okazów naturalnych (kasztanów, żołędzi, szyszek). Wspólnie stworzyli pracę plastyczną - drzewo z wszystkich dostępnych darów jesieni.
W trakcie pobytu na świeżym powietrzu swoim sokolim wzrokiem dzieci oglądały korę, badały jej fakturę za pomocą zmysłu dotyku, rozkoszowały się jej zapachem, a na samym końcu z wielką przyjemnością przytuliły się do drzewa. Taka forma zajęć była świetną okazją do integracji przedszkolaków oraz wspaniałą lekcją przyrody.

Michalina Skatuła