Strona główna/Aktualności/Wyjście do Izby Regionalnej

Wyjście do Izby Regionalnej

16 Października 2024
Wyjście do Izby Regionalnej

W dniu 15.10.2024 r. dzieci z najstarszych grup, czyli: „Kotki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki” w ramach realizacji programu własnego pt.: „Przedszkolak na tropie swojej tożsamości” wybrały się do Izby Regionalnej, która znajduje się w pobliskim Ośrodku Kultury w Gołkowicach.
Edukacja regionalna realizowana w najstarszych grupach ma na celu zapoznanie dzieci z tradycjami domu rodzinnego oraz najbliższego środowiska. Dzieci stopniowo wprowadzane są w tematykę dziejów rodzinnej miejscowości, zaznajamiane z jej zabytkami, kulturą oraz z wybitnymi postaciami.
Głównym celem zorganizowania wyjścia do Izby Regionalnej było poznanie kultury własnego regionu. Zrozumienie i poznanie swoich korzeni wpływa na kształtowanie osobowości dziecka otwartego na otaczającą je rzeczywistość. W Izbie Regionalnej odbyły się zajęcia prowadzone przez przedstawicielki KGW z Gołkowic. Podczas wizyty w Izbie Regionalnej dzieci mogły obejrzeć i dotknąć przedmiotów, którymi posługiwali się ich pradziadkowie.
Dzieci stopniowo poznają obyczaje i tradycje, poczynając od własnej rodziny, poprzez region, aż do wiedzy historycznej o Polsce, przez co rozwija się ich tożsamość lokalną i narodową.
Wizyta w Izbie Regionalnej była dla dzieci wielkim przeżyciem. Bardzo dziękujemy paniom z KGW z Gołkowic - pani Ricie Czyż oraz Anieli Kubicy za prawdziwą lekcję historii.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjścia.