Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski projekt językowo-kulturowy Together - with English through the world

19 Września 2023

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie językowym Together - with English through the world, do projektu zostały zgłoszone dzieci 6-letnie z grupy „Misie”.
Celem projektu jest propagowanie języka oraz kultury krajów anglojęzycznych. Język angielski będzie towarzyszył przedszkolakom podczas każdych zajęć i codziennych czynności oraz podczas ważnych dla grupy i przedszkola wydarzeń. Dzieci będą oswajały się z brzmieniem języka i jego znaczeniem w atrakcyjnej dla nich formie (gier i zabaw, piosenek, rymowanek). Efektem podjętych działań będzie zbudowanie bazy do dalszej edukacji językowej w szkole podstawowej, a także ukazanie dzieciom, że język angielski znajduje swoje zastosowanie w codziennych czynnościach.

„Znając języki, wszędzie czujesz się jak u siebie w domu” Edmund de Waal.

Michalina Skatuła

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Plakat projekt together.jpg 79.17KB pobierz Plik: Plakat projekt together.jpg