Strona główna/Aktualności/Podsumowanie projektu "Przedszkolak z książką w plecaku"

Podsumowanie projektu "Przedszkolak z książką w plecaku"

19 Czerwca 2023
Podsumowanie projektu

W roku przedszkolnym 2022/2023 najstarsze grupy z naszego przedszkola, czyli „Biedronki” oraz „Smerfy” uczestniczyły w projekcie pt. "Przedszkolak z książką w plecaku".
Projekt ten zorganizowany został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Godowie we współpracy z Przedszkolem Publicznym im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach. Koordynatorami projektu były: Weronika Czyż (przedszkole), Katarzyna Musioł (biblioteka).
Projekt opracowany został w oparciu o aktualną podstawę programową zatwierdzoną przez MEN. Poprzez realizację tego projektu udało się osiągnąć następujące cele:

• dzieci zostały zapoznane z biblioteką, jako miejscem do spędzania wolnego czasu,
  • ukształtowano u dzieci nawyk wypożyczania i dbania o książki,
  • udoskonalono umiejętności słuchania, czerpania z tego wiedzy i przyjemności,
  • rozbudzono ciekawość świata oraz wyobraźni,
  • ukształtowano nawyk czytania bajek przed snem,
  • wzmocniono więzi rodzinne,
  • wyrobiono nawyk obcowania z literaturą w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy.

Projekt ten polegał na tym, że przez cały rok przedszkolny dzieci z najstarszych grup raz w miesiącu odwiedzały siedzibę biblioteki w Gołkowicach, gdzie wypożyczały książki oraz brały udział w zajęciach czytelniczych organizowanych przez panie bibliotekarki. Gdy były niesprzyjające warunki atmosferyczne, panie z biblioteki odwiedzały dzieci w przedszkolu.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych oraz chętnie odwiedzały bibliotekę. W dniu 16.06.2023 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu. Mali czytelnicy z grupy „Biedronki” oraz „Smerfy” otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.
W imieniu dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli przedszkola bardzo dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Godowie za możliwość wzięcia udziału w tym wartościowym projekcie.

Weronika Brzoza

Zapraszamy do galerii zdjęć z projektu