Strona główna/Aktualności/Podsumowanie projektu edukacyjnego „Poznaj swojego sąsiada”

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Poznaj swojego sąsiada”

21 Czerwca 2023
Podsumowanie projektu edukacyjnego „Poznaj swojego sąsiada”

W czerwcu wszystkie grupy z naszego przedszkola przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Poznaj swojego sąsiada” objętego patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Głównym celem projektu była edukacja międzypaństwowa.
Projekt edukacyjny „Poznaj swojego sąsiada” realizowany był w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami były przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych.
W ramach projektu prowadzono zajęcia na podstawie materiałów udostępnionych przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Podczas realizacji projektu dzieci poznały dziedzictwo kulturowe, symbole narodowe, stolice, zabytki, wybitnych obywateli, sporty narodowe, zwyczaje, ciekawostki oraz tradycje sąsiadujących ze sobą krajów- Polski i Czech. Nie pominięto także ważnego dla najmłodszych uczestników elementu, jakim są kultowi bohaterowie bajek obu krajów. „Krecik”, „Rumcajs” i „Sąsiedzi” oraz „Miś Uszatek” razem z „Bolkiem i Lolkiem” towarzyszą dzieciom bowiem od dawna.
W ramach projektu wybrane dzieci przystąpiły także do konkursu plastycznego „Pocztówka z mojego miasta”. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w projekcie i na pewno wiele z niego zapamiętają.

Zapraszamy do galerii zdjęć z projektu