Strona główna/Aktualności/Program "Aktywny samorząd" 2023 rok

Program "Aktywny samorząd" 2023 rok

8 Marca 2023
Program

Pilotażowy program "Aktywny samorząd" dofinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych skierowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności, głównie dla osób w wieku do 18 lat lub w wieku aktywności zawodowej bądź zatrudnionych.

Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Moduł I Obszar D obejmuje pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej. Rodzice będący osobami niepełnosprawnymi mogą liczyć na pomoc w dofinansowaniu kosztów zapewnienia opieki dla dziecka przebywającego w żłobku, przedszkolu lub pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego).

Od dnia 01 marca 2023 r. wniosek o dofinansowanie można składać również przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) - bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.
Więcej informacji w ulotce: "Aktywny samorząd" 2023 rok oraz na stronie internetowej www.pcpr-wodzislaw.pl

PFRON

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz