Strona główna/Aktualności/Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

10 Marca 2023
Dzień Dinozaura

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i zorganizować w grupie „Pszczółki” i „Kotki” - Dzień Dinozaura. Aby nasze przedszkolaki mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, przeliczały, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle itp. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz zajęć plastycznych na których każdy samodzielnie wykonał własną skamielinę. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

Anna Oślizło
Agnieszka Kubica