Strona główna/Aktualności/Projekt edukacyjny „Poznaj swojego sąsiada”

Projekt edukacyjny „Poznaj swojego sąsiada”

12 Maja 2023
Projekt edukacyjny „Poznaj swojego sąsiada”

Nasza placówka przystąpiła do Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Poznaj swojego sąsiada”. To zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Forum Polsko - Czeskie 2023, realizowane w ramach akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych.
W ramach projektu zostanie zrealizowana tematyczna lekcja, na podstawie materiałów udostępnionych przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Obejmuje następujące zagadnienia, takie jak dziedzictwo kulturowe Polski i Czech, symbole narodowe obu krajów, wybitni obywatele obu krajów, zwyczaje obu krajów, podobieństwa i różnice kulturowe obu krajów oraz kultowi bohaterowie bajek obu krajów.
W ramach projektu zostanie zorganizowany konkurs plastyczny „Pocztówka z mojego miasta”, w ramach którego zostanie wyłonionych 50 placówek, które to placówki zostaną nagrodzone kolorowankami edukacyjnymi „Poznaj swojego sąsiada”.

Projekt „Poznaj swojego sąsiada” ma na celu edukację międzypaństwową dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3) oraz zapoznanie dzieci z kulturą, tradycją, zwyczajami Polski i Czech poprzez przeprowadzenie multimedialnej lekcji edukacyjnej z zakresu edukacji międzynarodowej.

Termin realizacji: maj - czerwiec 2023

Projekt "Poznaj swojego sąsiada"