Strona główna/Aktualności/Razem Dla Autyzmu

4 Kwietnia 2023
Razem Dla Autyzmu

Obchody Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie

Dnia 03.04.2023 r. w Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Organizując obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, chcieliśmy pokazać głównie naszym przedszkolakom, że „Wszyscy jesteśmy równi”: umiemy żyć i bawić się razem na co dzień i od święta. Grupy przedszkolne wykonały piękne prace plastyczne pod hasłem „Bądź niebieski”. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było zorganizowanie „Niebieskiego marszu” w pobliżu naszego przedszkola. Takie działania pomagają w rozwijaniu empatii. Cieszy fakt, iż dzieci bardzo dobrze orientują się w temacie integracji, potrafią traktować odmienność jako coś naturalnego, niewzbudzającego sensacji i zażenowania.

Marta Tomas